in

Udihindi Nedir Faydaları Nelerdir?

Udihindi Nedir Faydaları Nelerdir?

Udi Hindi bitkisi diğer adı Ödağacı olarak geçer.Udi-Hindi bitkisi şifaları bitmeyen bir bitkidir. Bu bitki ile tedavi edildiği zaman organizma sanki yenilenir ve en fazla kullandığım bir bitkidir. Daha önce bu bitkinin birkaç kullanım kuralını kaydetmiştim. Şimdi ise deneyimlerimde faydalandığım çayından bahsedeceğim inşaAllah.

1 çay kaşığı Udi-Hindi tozunu 1 bardak kaynamış suyla karıştırıp içilebilecek duruma gelinceye kadar bekletin. Sonra 1 çay kaşığı bal ilave edip yemekten yarım saat önce için. Bunu günde iki defa, sabah-akşam yapın. Bu karışım, tüm iltihabi hastalıkları yalnız başına ortadan kaldırabilecek bir güce sahiptir. Bu karışımın faydasını görmek için en az bir ay içmek gerekir. Kanı sulandırır, damarları elastikleştirir, tansiyonu normalleştirir. Beyin-kan dolaşımını iyileştirir, dikkati ve hafızayı güçlendirir, guatr düğümlerini eritir, faranjiti ortadan kaldırır, anjini kısa sürede iyileştirir, pankreas bezi hastalığının (pankreatit) tedavisinde benzersiz bir şifa kaynağıdır. Yalnız şekerin tedavisi sırasında balın dozunu azaltmak gerekir. Kroniki gastrit ve kolite karşı faydaldır, romatizma ve romatizmal poliartrite karşı mükemmeldir.

Kas ağrılarının tamamına karşı faydalıdır, safra söktürücüdür, safra ve böbrek taşlarını eritir, bağırsak kıvrımları arasındaki taşları eritir, sistit ve böbrek itihabına karşı faydaldır, bağışıklık sistemini güçlendirir, yıllarca sıkıntı çekilen alerjiyi ortadan kaldırır, kronik bronşit, astım, bronşit ve verem hastaları için şifa kaynağıdır. Damarları temizlediğinden ve kanı sulandırdığından kalp kan-damar sistemi için şifalıdır.

Kısaca, sevgili okur! Tüm bunları herhangi bir yerden okuyup yazmıyorum. Tüm bu hastalıkların nasıl iyileştiğinin şahidiyim. Unutmayın, Peygamberimiz (s.), “tedavilerin en iyisi hacamat ve udi-hindi ile yapılandır” buyurmuştur.

Bir kaşık bal, içinde 3-5 gram propolis, 3-5 gr ud-i hindi karışımı en güzel antibiyotiktir.

Ud-i Hindi Faydaları:

* Boğaz ağrısına iyi gelir,
* Bademcik iltihabına çok faydalıdır,
* Akciğer rahatsızlıkları için yararlıdır,
* İdrar tutukluğuna iyi gelir,
* balgam söktürücü olarak etkilidir,
* gut hastalığı,
* karaciğer ve safra kesesi ağrıları,
* kansızlık,
* karaciğer temizleyici,
* kaşıntı ve egzama,
* sarılık,
* gastrit,
* zorlukla işeme ve kan işeme,
* dalak hastalıkları,
* küçük çocuklarda solucan ve şerit,
* bronşit ve öksürük için de faydalıdır.
* Merkezi sinir sistemini sakinleştirici etkisi vardır.
* Mikropları öldürücü etkisi de vardır.”

Ud-i Hindi Kullanımı:

-1 TATLI KAŞIĞI BAL (iyi bal olmasında fayda var)
-1 ÇAY KAŞIĞI UDİHİNDİ
bu karışımı sabah ve akşam aç tok fark etmez 1 çay kaşığı içiriyorsunuz. Karışımı hazırladıktan sonra bekleme süresi yok; hemen tüketebilirsiniz. Bala metal değmemesi gerektiği gerçeğini unutmadan küçük tahta tatlı kaşıklarını ya da plastik ilaç kaşıklarını kullanabilirsiniz. Karşımı üzerine folyo kağıdı örterek normal oda sıcaklığında muhafaza ettim.

Su içmeyi unutanlara altın öneriler!

Allahü Teâlâ’nın 5 emri ile ilgili hadisler