in

INFLUENCER Nedir Nasıl Olunur?

Influencer Ne Demek, Influencer Nedir

Sahip oldukları sosyal medya ve dijital kanalları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da servis hakkındaki yaşadıklarını, deneyimlerini takipçileri ile paylaşmaları yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, belirli bir topluluğu etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplara influencer denir. Daha doğrusu Dijital Influencer!

Influencer ne demek! Influencer Marketing, ünlülerin veya tanınmış kişilerin, çeşitli markaların ürünlerini tanıtmaları adına daha önceden de kullanılan bir yöntemdi. Tek farkı dijital değil konvansiyonel kanalların kullanılması idi. Bu kişiler yani fenomenler hatta diğer deyişle influencerlar aslında hepinizin çok ama çok yakından tanıdığı, toplumda kabul görmüş ünlü bir sanatçı, sporcu, şarkıcı, müzisyen, iş adamı veya politik bir kişilikti aslında.

Yani influencer kavramı yıllardır aramızda geziniyor. Aman yarabbim! Tabi günümüze geldiğimizde ise sistem biraz değişti. Gelişti ve kendini güncelledi. Günümüzde internetin ve sosyal ağların yaygınlaşması yeni internet ünlülerinin yani sosyal medyayı iyi kullanarak trafik çeken ve kanaat önderi haline gelenlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bugün toplumda kabul görmüş ünlü kişilere ek olarak bilgisayar oyunlarını çok iyi oynayan bir lise öğrencisi, harika yemek tarifleri hazırlayan bir ev hanımı veya gezdiği yerlerin video ve fotoğraflarını paylaşan bir gezgin internetteki sosyal medya hesapları sayesinde çok hızlı bir şekilde milyonlarca takipçiye ulaşıp, dünyaca ünlü bir internet ünlüsü haline gelebilmektedir.

Nasıl Olunur?

Birincisi ve en önemlisi; doğal olmaları gerekiyor. Takipçilerinin karşısına gerçek kişiliği ile çıkması gerekiyor. Takipçileri onlara bağlayan ana etmen de bu zaten. Kendilerinden biri, doğal, özgün ve başarılı. Takipçinin kendisi içinde ulaşılabilir bir hedef!

Özgün olmaları gerekiyor. Farklı ve özgün içerikler takipçiler için olmazsa olmazlardan. Kopyala yapıştır ile var olan bir içeriği değil kendilerinin yorumladığı kendilerine özgü ama daha da önemlisi takipçilerinin ilgilendikleri yönde içerikler çıkarmaları gerekiyor.

Açık sözlü olmaları onların çok daha fazla sevilmesini ve takdir edilmesini sağlayacaktır. Eğer bir fikirleri varsa konu ne olursa olsun açıkça söylemeliler, duruşlarını belli etmeleri gerekiyor. Aynı zamanda bu etkileşimi de arttıracaktır. Seviyeli bir tartışma ortamı iyidir her zaman.

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım, Nasıl Olabilirim?

UYKUDA KİLO VERİN! – (METABOLİZMA HIZINI ARTIRMANIN YOLU!)