in

2018 Kadın Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

2018 Kadın Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Kadınların tarzlarının tamamlayıcısı olarak kullandıkları en önemli aksesuarlar arasında ilk sırayı 2018-2019 bayan güneş gözlüğü modelleri alıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi ol

‘KAHVERENGİ VEYA FÜME RENGİ CAMLAR TERCİH EDİN’

Açık kahverengi ve füme renkli camların çevre ışık ve renklerinin algılanmasında en az hataya neden olacağından doğru seçim olacağını ifade eden Moray, “Siyah, lacivert, mor renkler insan gözünün alışması için belli bir süreye ihtiyacı olur. Avrupa standartlarına göre ise kullanılan gözlük camı rengi, trafik işaretlerinin ve sinyallerinin renklerini algılamakta yanıltıcı etki oluşturmaması gerekir. Gözlük camı rengi ile camın içindeki UV koruması arasında hiçbir ilişki yoktur” diye kaydetti.

KALİTELİ BİR GÖZLÜK NASIL BELLİ OLUR?

Kaliteli gözlük camlarında kabarcık, harelenme ya da düzensiz görüntü olmaması gerektiğine dikkat edilmesi konusunda uyaran Moray, “Parmakla bastırılınca esnemez ve en önemlisi camın içinden bakarak odaklandığımız bir nesnede, gözlük hareket ettirildiğinde dalgalanma, şekil bozukluğu ve farklı yönlere kayma oluşmaz. Güneş gözlüğümüzün camları, gözlerimizi yan ve üstlerden veya yansıma ile aşağıdan gelen güneş ışınlarına karşı koruyacak nitelikte bir büyüklüğe sahip olmalı her açıdan gözü koruyabilmeli, yüz yapımıza uygun olarak rahat ve konforlu kullanılacak şekilde seçilmelidir” dedi.

ARAÇ KULLANIRKEN, GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNE DİKKAT

Sık araç kullananlar, alacakları güneş gözlüğünün çerçeve ve saplarının ince olmasına dikkat etmesi gerektiğini de belirten Moray, aksi halde sağ-sol ve yukarı-aşağı bakarken görme alanları kısıtlanmış olacağını söyledi. Moray, “Bundan başka güneş gözlüğünün alacakaranlıkta ve gece takılmaması gerekir. Yetersiz aydınlıkta güneş gözlüğü takanlar, hem kendi yaşamlarını, hem de başkalarının yaşamlarını tehlikeye atmış olacaklardır. Gece sürüş esnasında farlardan yoğun rahatsızlık duyanlar için ise özel filtreli gece görüş camları mevcuttur ve bu camlarda kişiye özel olarak düzenlenebilir” diye konuştu.

Yasak – Ceylan Koynat (Official Video) #2017

2018 Hıdırellez dilek duası nasıl yapılır? Hıdırellez’de neler yapılır?