in

FBackup Ücretsiz Yedekleme yazılımı

FBackup Ücretsiz Yedekleme yazılımı

Temel Özellikler

 • Kişisel ve ticari kullanımlar için bedel ödemeyin.

  FBackup hem ticari hem de kişisel kullanımlar için ücretsizdir. Böylece başka bir yedekleme yazılımı almak için harcayacağınız para size kalır.

 • Bırakın kendiliğinden yedeklensin.

  Yedek işlerini tanımladıktan sonra kendiliğinden işlemesi için zamanlamaları ayarlayıp yedekleme konusunu unutabilirsiniz. FBackup belirlediğiniz zamanlarda kendiliğinden yedekleri alır. Böylece hem bilgilerinizi hem de değerli zamanınızı korumuş olursunuz.

 • Standart zip sıkıştırmasıyla yedeklerinizi küçültün.

  Tam yedekleme tipini seçtiğinizde kaynaklarınız standart zip sıkıştırması ile arşivlenir. FBackup ZIP64 sıkıştırmasını kullanır. Bu sayede 2GB boyutundan daha büyük arşiv dosyaları oluşturabilirsiniz. Üstüne üstlük zip dosyalarını parola ile koruyabilir sizden başka hiç kimsenin bilgilerinize erişemeyeceğini garantilersiniz.

 • Yedekleme öncesi veya sonrasında istediğiniz eylemi yürütün.

  Her yedekleme işi için yedeklemeden önce veya sonra yürütülmesini istediğiniz bir eylem seçebilirsiniz. Örneğin, yedekleme başlamadan önce “Yedeği Temizle” eylemini ayarlayabilirsiniz. Böylece yedekleme başlarken, daha önce hedefe yedeklenmiş olan tüm dosyalar, yenileri yüklenmeden önce silinir. Yedekleme başarıyla tamamlandıktan sonra ise uykuya dal, oturumu kapat, hazırda beklet veya bilgisayarı kapat gibi eylemler seçebilirsiniz.

 • Dosyalarınızı bire bir kopyalayın.

  Dosyalarınızı tek bir zip dosyası içinde saklamak istemiyorsanız, FBackup yedeklediğiniz kaynaklarınızın bire bir kopyalarını oluşturabilir. FBackup boş klasörleri de yedeklediğinden bu tip yedekleri asıl dosyalarınızın yansı kopyası olarak kullanabilirsiniz.

 • Daha kolay olamazdı.

  Bir yedekleme programının iki temel işlevi yedekleme ve geri yükleme işlemleridir. FBackup bu işlemleri sizin için hazırlanmış yardımcılar ile kolaylaştırır. Yeni bir yedekleme gereksiniminiz için yardımcıyı başlatır, neyi, nereye, nasıl ve ne zaman yedekleyeceğinizi belirterek hazır duruma gelirsiniz. Eğer bilgilerinizi geri yüklemeniz gerekirse geri yükleme yardımcısını başlattıktan sonra hangi dosyaları nereye geri yüklemek istediğinizi belirtmeniz yeter.

 • Hep güncel sürümü kullanabilirsiniz.

  FBackup, her hafta kendiliğinden yeni güncellemeleri tarar. Böylece yeni bir sürüm çıktığında haberiniz olur. Kendiliğinden güncelleme seçeneği devre dışı bırakılabilir. Ancak her zaman güncel sürümü kullanabilmeniz için bu seçeneği etkin bırakmanızı öneririz.

 • Yedeğinizi birden fazla hedefe alın.

  Varsayılan yedekleme yeri yerel diskinizdeki Windows bölümüdür. Güvenilir bir yedek aldığınızdan emin olmak için FBackup tarafından desteklenen başka yerlere de (harici USB/Firewire aygıtı veya bir ağ sürücüsü gibi) yedek almak gereksinimi duyabilirsiniz. Böylece bilgisayarınızın donanımında bir sorun olup işlemez duruma gelse bile ayrı bir yerde güvenli şekilde sakladığınız verilerinize erişebilirsiniz.

 • Yedekleme eklentilerinden yararlanın.

  Bazı özel programların veya verilerin (oyun kayıtları, eposta verisi, vb.) yedeklerini almak ve geri yüklemek için hazırlanmış çeşitli eklentilerden faydalanabilirsiniz. Bu eklentileri yüklediğinizde FBackup içindeki Önceden Tanımlanmış Yedekler listesine, özel programlar için oluşturulmuş kaynak yerlerini içeren yeni yedek işleri eklenir. Böylece Outlook gibi eklentisi önceden hazırlanmış bir program için yedek işi tanımlarken veri dosyalarının nerede olduğunu arayarak zaman kaybetmezsiniz. Güncel yedek eklentilerinin listesine şuradan ulaşabilirsiniz (İngilizce): Ücretsiz Yedek Eklentileri.

 • Kullanılmakta olan dosyaları da yedekleyin.

  Yedekleme sırasında bir dosya, başka bir program tarafından kullanılmakta ise FBackup bu dosyayı da yedekleyebilir. Bu iş için Windows tarafından sağlanan disk gölge servisini (Volume Shadow Service) kullanır. Böylece Windows 10, 8/8.1, 7, Vista, XP, 2016/2012/2008/2003 Server (32/64-bit) kullanıyorsanız FBackup açık dosyaları yedekleyebilir. Örneğin Outlook e-postalarınızı ve ayarlarınızı Outlook açık iken yedekleyebilirsiniz.

 • Sizin dilinizden konuşur.

  İstediğiniz anda kullanıcı arayüzünü, desteklenen dillerden herhangi birine çevirebilirsiniz. Websitesini veya kullanıcı arayüzünü başka bir dile çevirmele ilgileniyorsanız bu konuyla ilgili olarak, Diller sayfasında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

FBackup ücretsiz bir yedekleme yazılımıdır ve tam sistem yedekleri için önerilmez (kalıp yedekleme).

Ücretsiz yedek yazılımı

FBackup 7.4

Windows 10, 8/8.1, 7, Vista, XP, 2016/2012/2008/2003 Server (32/64-bit)

 

Windows 10, 8/8.1, 7, Vista, XP, 2016/2012/2008/2003 Server (32/64-bit)

Borç kapatma Kredisi Veren Bankalar

Zaman Ayarlı Priz Nedir Nasıl Kullanılır