in

Bedelli askerlik başvuru tarihleri ne zaman bitiyor?

Bedelli askerlik başvuru tarihleri ne zaman bitiyor?

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bedelli askerlik başvuru sayısı açıklandı. 672 bin başvurunun yapıldığı  bedelli askerlik başvuruları için son başvuru tarihi 3 Kasım! E-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayan adayların belirlenen ücreti yatırdıktan sonra askerlik şubelerine gidip işlemlerini tamamlayabiliyor. Peki Bedelli askerlik 4. celp tarihi ne zaman belli olacak?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik başvuru kılavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı.

1.  E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak barkodlu ödeme belgesinin çıktısı ve Nüfus Hüviyet Cüzdanı ile birlikte bu belgede belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek söz konusu bedeli yatıracak.

2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasını müteakip bankadan alınacak üç (3) adet banka dekontunun aslı ile birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat başvurulması gerekecek.

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP TARİHİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bedelli askerlik 4. celp tarihi için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Başvuru işlemlerini tamamlayıp ücretlerini yatıran ve ilk üç celp döneminde kendine yer bulamayan adaylar Bedelli askerlik 4. celp tarihini araştırmaya devam ediyor. Bedelli askerlik başvuru tarihi için son gün olan 3 Kasım’ın ardından Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan celp dönemlerine göre adaylar silahaltına alınmaya devam edecek.

Enes Batur feat. Kaya Giray – GEL HADİ GEL

TÜRKNET EV İNTERNETİ 1 AY ÜCRETSİZ KULLAN