X

Psikoteknik belgesi nedir 2023 fiyatları nedir?

Psikoteknik belgesi, bir araç kullanıcısının psikolojik ve fiziksel olarak araç kullanmaya uygun olduğunu teyit eden resmi bir belgedir. Bu belge, sürücülerin trafik güvenliği açısından gerekli bir belgedir ve bazı ülkelerde mecburi tutulmaktadır.

Psikoteknik belgesi almak için öncelikle bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekiyor. Burada bir dizi test yapılarak, psikolojik ve fiziksel uygunluğunuzu değerlendireceklerdir. Testler arasında motor koordinasyonu, hafıza, algı, dikkat ve reaksiyon süresi gibi konular yer alır.

Psikoteknik belgesi için ücretler ülkelere ve sağlık kuruluşlarına göre değişebilir. 2023 yılı için Türkiye’de Psikoteknik Fiyatı T.C. Sağlık bakanlığı tarafından belirlenerek her yıl aralık ayında açıklanır. Buna istinaden 2023 yılında psikoteknik belgesi fiyatı KDV Dahil 613.6 ₺ olarak belirlenmiştir. Bakanlıkça belirlenen asgari ücretin yüzde otuzuna kadar fark ücreti alinabilir.

This post was last modified on Nisan 7, 2023 11:01 am

Categories: Güncel Bilgiler
Related Post
X

Headline

You can control the ways in which we improve and personalize your experience. Please choose whether you wish to allow the following:

Privacy Settings