X

Apple Silicon ile Mac’te Kurtarma Moduna Nasıl Girilir

MacOS Kurtarma Modu, ölü bir Mac’i düzeltmenin tek yoludur. İşletim sistemini yeniden yüklemek veya sürücüyü biçimlendirmek istiyorsanız, gideceğiniz yer burasıdır. Apple Silicon ile Mac’lerde Kurtarma Moduna şu şekilde girebilirsiniz.

Uzun süredir bir Mac kullanıcısıysanız,  Intel Mac’lerde Kurtarma Moduna girmek için kullanılan klavye kısayolunu biliyor olabilirsiniz . Başlatma sırasında sadece Command + R tuşlarını basılı tutun. Ancak Apple Silicon içeren bir Mac kullanıyorsanız (M1 Chips veya üstü) bu işe yaramaz.

Apple Silicon içeren bir Mac kullandığınızdan emin olduktan sonra (Menü çubuğunuzdaki Apple simgesine tıklayıp onaylamak için “Bu Mac Hakkında” seçeneğini seçebilirsiniz), Kurtarma Moduna erişmek için aşağıdaki adımları izleyin.

İlk önce Mac’inizi kapatın . Ardından, MacBook’unuzdaki Güç / Dokunmatik Kimlik düğmesini basılı tutun.

Ekranda “Başlangıç ​​Seçeneklerini Yükleme” metnini görene kadar Güç düğmesini basılı tutmaya devam edin.

Birkaç saniye içinde, Mac önyükleme sürücünüzü ve bir “Seçenekler” düğmesini göreceksiniz. “Seçenekler” düğmesini seçin, ardından “Devam Et” düğmesini tıklayın.

Şimdi, Mac’iniz sizden bir kullanıcı seçmenizi isteyecek. Kullanıcıyı seçin ve “İleri” düğmesine tıklayın

Buraya kullanıcı hesabının şifresini girin.

Artık Mac’inizin Kurtarma Modundasınız.   

 

 

Related Post
X

Headline

You can control the ways in which we improve and personalize your experience. Please choose whether you wish to allow the following:

Privacy Settings