in

İstanbul’da semt semt corona virüsü yoğunluk haritası!

İstanbul’da semt semt corona virüsü yoğunluk haritası!

Sağlık Bakanlığı yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında “Hayat Eve Sığar” uygulamasına güncelleme getirdi. Buna göre, kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor. İşte İstanbul’un corona virüsü (koronavirüsü) vaka yoğunluk haritasını gösteren haritalı mobil uygulaması.

Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan, ‘Hayat eve sığar mobil uygulaması’ Play Store ve App Store platformlarında yayına başladı. Uygulama, sokakta gezerken koronavirüs testi pozitif olan birisiyle karşılaşan kişiyi mesajla uyarıyor. İşte, hayat eve sığar uygulaması Play Store ve App Store indirme sayfası…

ANDROİD PLAY STORE: HAYAT EVE SIĞAR – İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

IOS APP STORE: HAYAT EVE SIĞAR – İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor. Yine uygulama kullanıcıların Bluetooth’nu açıyor ve sokakta gezerken karşılaştıklarından birisi daha sonra pozitif çıkarsa ‘şu gün şu saatte pozitif birisiyle karşılaştınız’ şeklinde uyarıyor. Sağlık Bakanlığı’ndan uygulama ile ilgili yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

What do you think?

11 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

Kali 2020.1 Default Kullanıcı adı şifresi nedir?

Girişimcilere müjde! Devletten az 50 bin TL hibe desteği…